maska klik logo

IX. Všeslovanský sjezd v Minsku

Další materiály ze sjezdu jsou uváděny v měsíčníku Slovanská vzájemnost č.79, 80 a 81.

Výňatek z vystoupení Boleslava Tejkovského, předsedy Slovanského výboru Polské republiky

Bratři Slované!
Rozhoduje se o osudu Slovanstva, Evropy, světa. Zvítězí globalismus nad lidstvím, odrazí jej lidstvo, jako kdysi fašismus – to záleží ve velkém stupni na nás, na Slovanech. Slovanstvo je, jako kdysi pro fašismus, hlavním cílem globalismu, je to pro něj protivník a překážka. Vyplývá to z toho, že Slovanstvo obývá největší a nejbohatší území na světě, majícího klíčovou euroasijskou polohu.. Vyplývá to z vysokých duševních a tvůrčích schopností Slovanů, které poskytují reálnou možnost vytvoření nové antiglobalistické ideje pro svět.

Číst dál: Výňatek z vystoupení Boleslava Tejkovského, předsedy Slovanského výboru Polské republiky

Závěrečné vystoupení předsedy Mezinárodního slovanského výboru Jana Mináře na 9. Všeslovanském sjezdu v Minsku, v Běloruské republice, 2.7.2005.

Vážení účastníci 9. Všeslovanského sjezdu, drazí přátelé, slovanští bratři a sestry!
Uskutečnilo se historické zasedání již 9. Všesvazového sjezdu v Minsku, městě, které nese hrdý název „město-hrdina“, jako ocenění hrdinství a ohromných ztrát jeho obyvatel za Velké vlastenecké války.

Číst dál: Závěrečné vystoupení předsedy Mezinárodního slovanského výboru Jana Mináře na 9. Všeslovanském sjezdu v Minsku, v...